I Finał Ligi Krajowej – singliści z Łodzi na podium!

W sobotę 24 czerwca 2017 r. w Warszawie odbył się I Finał Ligi Krajowej. Starając się przybliżyć rangę wydarzenia, należy zaznaczyć, że przez cały sezon 2016/2017 gracze ze wszystkich polskich ośrodków rywalizowali ze sobą na comiesięcznych rozgrywkach na stołach firmy Garlando. Mecze odbywały się w ramach Ligi Centralnej (w skład której wchodziły kluby: Łódzki Klub Futbolu Stołowego, Warszawski Klub Futbolu Stołowego, Toruński Klub Futbolu Stołowego) i Ligi Południowej (Krakowski Klub Piłki Stołowej, Chorzowski Klub Futbolu Stołowego, Wrocławski Klub Piłki Stołowej). Całoroczny ranking wyłonił zarówno z Centrum jak i z Południa 8 najwyżej sklasyfikowanych singlistów, 8 najwyżej sklasyfikowanych par oraz zakwalifikowane Panie do Singli Kobiet.

Nominację do uczestnictwa w rozgrywkach finałowych otrzymało łącznie 9 zawodniczek i zawodników z Łódzkiego Klubu Futbolu Stołowego. Ostatecznie klub reprezentowało w Warszawie 4 graczy: Karolina Kłos (Single Kobiet), Konrad Michalik (Single Open i Pary Open), Łukasz Tomczuk (Single Open i Pary Open) oraz Łukasz Kłos (Pary Open).

Rozgrywki rozpoczęła faza grupowa Singli Open. Na mocną grupę trafił Łukasz Tomczuk, któremu ostatecznie nie udało się wyjść do pucharu 1KO. Z II miejsca z fazy grupowej, po przegranej z Tomaszem Pobożym (WKFS), wyszedł Konrad Michalik. W fazie pucharowej Michalika czekał trudny mecz z dobrym zawodnikiem z Chorzowa – Krzysztofem Warzechą (ChKFS). Gracze stoczyli bardzo wyrównany pojedynek, który rozstrzygnął dopiero piąty set rozgrywany „na przewagi” i wygrana naszego zawodnika 8:6. Dalej znów nie było łatwo! W drugim meczu o awans do finału na Michalika czekał Grzegorz Zawiłowicz (KKPS). Po przegranych dwóch pierwszych setach z reprezentantem Krakowa, nasz zawodnik doprowadził ostatecznie do wyniku 3:2. Zdobyte ciągiem trzy sety, z których każdy był grą o wszystko, zapewniły Michalikowi wejście do finału, gdzie czekał na niego reprezentant Torunia – Miłosz Kraiński (TKFS). W finale lepszy okazał się Kraiński ostatecznie uzyskując wynik 3:1. Michalik do Łodzi wrócił ze srebrem!

W fazie grupowej Par Open zawodnicy z Łodzi trafili do jednej grupy i niestety już pierwszy mecz rozegrali przeciwko sobie: Łukasz Tomczuk / Łukasz Kłos na Konrada Michalika / Dawida Klugowskiego (TKFS). Wygrała ten pojedynek para Tomczuk / Kłos. Dla Michalika / Klugowskiego każda następna przegrana wiązałaby się z końcem rozgrywek. Zawodnikom jednak udaje się ostatecznie wyjść z grupy z pierwszego miejsca, po drodze pokonują Mateusza Fudalę (WKPS) / Marcina Snopkowskiego (TKFS) oraz Krzysztofa Jastrzębskiego / Michała Kurija (TKFS). Z drugiego miejsca wychodzi para Tomczuk / Kłos, Ci w fazie pucharowej trafiają na dobrą parę Tomasz Poboży (WKFS) / Barnaba Szustak (WKFS) i niestety odpadają z fazy pucharowej. Para Michalik/Klugowski kończy rozgrywki ostatecznie na miejscu IV, wygrywając z parą Remigiusz Fleszar (WKFS) / Paweł Bingoraj (WKFS) i przegrywając z parą Miłosz Kraiński (TKFS) / Michał Melnyczok (TKFS) i w meczu o trzecie miejsce z Tomaszem Pobożym (WKFS) / Barnabą Szustakiem (WKFS).

Zgodnie z naszym typowaniem, niepokonana w Singlach Kobiet okazała się Karolina Kłos wygrywając w finale z Justyną Kuleszą (TKFS). Osiągnięty wynik 3:0 jednoznacznie potwierdził formę zawodniczki, która do Łodzi przywiozła złoto!

Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki:

Single Open:
1. Miłosz Kraiński (TKFS)
2. Konrad Michalik (ŁKFS)
3. Jacek Raczkier (TKFS)

Pary Open:
1. Miłosz Kraiński (TKFS) / Michał Melnyczok (TKFS)
2. Emil Urbański (WKFS) / Robert Kotecki (WKFS)
3. Tomasz Poboży (WKFS) / Barnaba Szustak (WKFS)

Single Kobiet:
1. Karolina Kłos (ŁKFS)
2. Justyna Kulesza (TKFS)
3. Marta Nowakowska (WKFS)

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy złotego i srebrnego medalu naszym zawodnikom. Kolejny raz pokazaliście, że Łódź jest ważnym ośrodkiem na mapie Polskiego Futbolu Stołowego! Następny przystanek to XI Otwarte Mistrzostwa Mazur w Futbolu Stołowym o Puchar Starosty Ełckiego – Szeligi OPEN GAME 2017!

 

DP