SzOG 2017 – Rekordowe Mistrzostwa Mazur

3 dni
8 konkurencji
200 graczy i sympatyków futbolu stołowego z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Rosji
964 rozegrane mecze

Tak przedstawiają się imponujące, rekordowe statystyki z tegorocznych XI Otwartych Mistrzostw Mazur w Futbolu Stołowym o Puchar Starosty Ełckiego. Odbywające się w dniach 4-6 sierpnia Szeligi Open Game są stałym punktem na sportowej mapie wszystkich polskich klubów. W rozgrywkach w Hotelu Gryfia-Mazur udział wzięło 14 graczy z Łódzkiego Klubu Futbolu Stołowego: Karolina Kłos, Magdalena Tomczuk, Katarzyna Przybysz, Anna Przybył, Paulina Jatczak, Dominika Pawełczyk, Łukasz Kłos, Łukasz Tomczuk, Dawid Przybysz, Grzegorz Kosowicz, Przemysław Godula, Tomasz Pyrgiel, Andrea Defraia i Kamil Retkiewicz. Nasi Gracze walczyli we wszystkich konkurencjach, czterokrotnie stając na podium!

 

Dzień pierwszy rozpoczęły Pary Amatorów. Duet Karolina Kłos (ŁKFS) i Andrea Defraia (ŁKFS) po wielu rozgrywkach ostatecznie zakończył rywalizację na miejscu III. Cieszymy się, że spełniły się klubowe typowania, co do możliwych osiągnięć tej pary. Kolejne zwycięstwa Łódzkiego Klubu Futbolu Stołowego to konkurencje Par Kobiet. Tam I miejsce należy do Katarzyny Przybysz (ŁKFS) i Barbary Kurtyki (WKPS) oraz miejsce III do Karoliny Kłos (ŁKFS) i Agnė Musajevaitė (Litwa). W Parach Pro-Ama z klubu najdalej zaszedł Dawid Przybysz (ŁKFS) grający z Alicją Sielską (WKPS). Grę zakończyli na wysokości 9/12.

 

Drugi dzień rozgrywek stanął pod znakiem DYPa, Par Open i integracji zawodników. W Parach Open ex aequo na wysokości 13/24 swoje rozgrywki zakończyli Karolina Kłos (ŁKFS) z Arkadiuszem Owsianikiem (TKFS) oraz Łukasz Tomczuk (ŁKFS) i Łukasz Kłos (ŁKFS), zaś w Parach Losowanych duet Andrea Defraia (ŁKFS) i Emil Wielgus (WKPS) przy 61 parach biorących udział w rozgrywkach ostatecznie znaleźli się na wysokości 7/8. Zgodnie z tradycją SzOGu, wieczorem integrowaliśmy się przy wspólnym ognisku, grillu, imprezie tanecznej prowadzonej przez graczy futbolu stołowego – a zarazem didżejów i rywalizacji „państwa-miasta”. Ta międzynarodowa wersja „czterech muszkieterów”, gdzie przy jednym stole gra aż 8 zawodników pokazała, że futbol stołowy to nie tylko rywalizacja, ale również dobra zabawa. Łódzka załoga walczyła dzielnie odpadając niestety w drugiej rundzie. Najlepszym teamem okazała się reprezentacja Rosji.

 

Dzień trzeci należał do singlistów i konkurencji MIXT – tu kolejny triumf ŁKFSu. Para Magdalena Tomczuk (ŁKFS) i Łukasz Tomczuk (ŁKFS) zdobyła II miejsce. To już kolejny w tym sezonie sukces medalowy tej pary – oby tak dalej! Docenić należy również tegoroczne Single Open, które cieszyły się dużą frekwencją. Do rozgrywek przystąpiło 91 graczy. Z Łodzi najlepiej zaprezentował się Grzegorz Kosowicz (ŁKFS). Na lewą stronę zawodnika zrzucił dopiero Miłosz Kraiński (TKFS), dodatkowo kilka wygranych po lewej stronie w „meczach o wszystko” dały Kosowiczowi ostateczny wynik na poziomie 17/24. W turnieju wzięły udział również 22 singlistki. Z łódzkiego teamu najwyższą notę uzyskała Dominika Pawełczyk (ŁKFS), która walczyła jak Simba z „Króla Lwa”, kończąc rozgrywki na miejscu 5/6, po przegranym meczu 4:5, 4:5 z Barbarą Kurtyką (WKPS).

Na turnieju rangi Pro-Tour swoje premierowe mecze rozegrało dwóch nowych klubowiczów ŁKFSu: Paulina Jatczak i Kamil Retkiewicz. Gratulujemy pierwszych rankingowych wyników i czekamy na więcej!

Podsumowując, mimo iż nie obyło się bez kontuzji cieszymy się, że mogliśmy i tym razem reprezentować klub, spotkać się z zawodnikami innych miast, państw i odwiedzić Mazury. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych zawodników i gratulujemy pozostałym zwycięzcom.

Poniżej prezentujemy top 3 wszystkich rozgrywanych konkurencji:

Pary Amatorskie 

 1. Daniel Komorowski (WKFS) / Łukasz Buczyński (WKFS)
 2. Adam Beniowski (RzKP) / Michał Fryń (RzKP)
 3. Karolina Kłos (ŁKFS) / Andrea Defraia (ŁKFS)

Pary Pro-Ama

 1. Marcin Płaczkiewicz (WKPS) / Mateusz Fudala (WKPS)
 2. Barnaba Szustak (WKFS) / Daniel Komorowski (WKFS)
 3. Łukasz Hankus (ChKFS) / Tomasz Poboży (WKFS)

Pary Kobiece

 1. Katarzyna Przybysz (ŁKFS) / Barbara Kurtyka (WKPS)
 2. Katarzyna Śmiela (TKFS) / Joanna Hałat (TKFS)
 3. Karolina Kłos (ŁKFS) / Agnė Musajevaitė (Litwa)

Pary Open

 1. Jacek Raczkiem (TKFS) / Miłosz Kraiński (TKFS)
 2. Jakub Ziencikiewicz (WKPS) / Mateusz Fudala (WKPS)
 3. Timur Gimranov (Rosja) / Alexander Markin (Rosja)

DYP – Pary Losowane

 1. Michał Melnyczok (TKFS) / Aleksandra Kownacka (WKFS)
 2. Krystian Aranowski (TKFS) / Paweł Byczkowski (WKFS)
 3. Timur Gimranov (Rosja) / Krzysztof Warzecha (ChKFS)

MIXT – Pary Mieszane

 1. Barbara Umowska (WKFS) / Mateusz Fudala (WKPS)
 2. Łukasz Tomczuk (ŁKFS) / Magdalena Tomczuk (ŁKFS)
 3. Reda Rapnikaitė (Litwa) / Albinas Šeputis (Litwa)

 

Single Open

 1. Mateusz Fudala (WKPS)
 2. Albinas Šeputis (Litwa)
 3. Filip Kubiatowicz (TKFS)

Single Kobiet

 1. Joanna Hałat (TKFS)
 2. Miglė Januševičiūtė (Litwa)
 3. Joanna Noiszewska (WKFS)

Zapraszamy do GALERII.

DP